newsletter
Pl
De 
Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von Moltke
There are no translations available.
Szanowni Państwo,
Oddajemy w Państwa ręce tekę edukacyjną dotyczącą problematyki uniwersalnej, a mianowicie postawy obywatelskiej odpowiedzialności oraz odwagi w obliczu zła. Przykład, w oparciu o który kwestia ta jest podejmowana, należy natomiast do dość nietypowych w realiach polskiego systemu edukacji. Jest nim bowiem osobista historia małżeństwa Freyi i Helmutha Jamesa von Moltke, członków niemieckiej organizacji antynazistowskiej, tzw. Kręgu z Krzyżowej.
Read more...

news

16th East-West-European Memorial Seminar, Krzyżowa 21-24.03.2018 r

Ladies and Gentlemen,

We would like to invite you to participate in a forum about modernization projects by dictatorships during 16th East-West-European Memorial Seminar. The seminar “The Age of historical upheavals. Belief in progress and repression in European dictatorships in the 20th century” deals with changes as modernization efforts, which were enforced with repression. We will discuss complex upheavals in the nations of Eastern and Western Europe and the presentation of the ambivalence of modernization efforts in memorial sites and museums.

Read more...
 
"Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość” - wspólny projekt Fundacji “Krzyżowa” oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku
There are no translations available.

Na początku roku wystartował wspólny projekt Fundacji "Krzyżowa” i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Kłodzki. Projekt o wartości 908 125,00 zł będzie realizowany do 31.07.2019 r.

Fundacja “Krzyżowa” i Zespół Szkół zawarły porozumienie o wspólnym aplikowaniu o środki Unijne, czego efektem było pozyskanie dofinansowania projektu adresowanego do uczniów i nauczycieli klas o profilu budowlanym. 

Read more...
 
„Przygoda zimowa II” w Krzyżowej – 19-24 lutego 2018 r.
There are no translations available.

"Przygoda Zimowa II" to projekt skierowany do młodzieży w wieku 12-19 lat z Polski i Niemiec (młodzież z Siedlec oraz z Goerlitz – Janusz-Korczak-Heim). 25-osobowa grupa przebywa w Krzyżowej do 24 lutego. W tym czasie młodzi ludzie poznają siebie nawzajem, uczą się podstawowych słów po polsku i po niemiecku oraz biorą udział w kreatywnych warsztatach artystycznych. Uczestnicy projektu poznają również historię Krzyżowej i jej mieszkańców.

Read more...

gallery