newsletter
Pl
De 
Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von Moltke
There are no translations available.
Szanowni Państwo,
Oddajemy w Państwa ręce tekę edukacyjną dotyczącą problematyki uniwersalnej, a mianowicie postawy obywatelskiej odpowiedzialności oraz odwagi w obliczu zła. Przykład, w oparciu o który kwestia ta jest podejmowana, należy natomiast do dość nietypowych w realiach polskiego systemu edukacji. Jest nim bowiem osobista historia małżeństwa Freyi i Helmutha Jamesa von Moltke, członków niemieckiej organizacji antynazistowskiej, tzw. Kręgu z Krzyżowej.
Weiterlesen...

aktuelles

16. Ost-West-Europäischen Gedenkstättentreffen, Krzyżowa 21-24.03.2018 r

Sehr geehrte Damen und Herren,

wir möchten Sie sehr herzlich einladen, gemeinsam mit Kolleginnen und Kollegen aus verschiedenen Ländern über den Fortschrittsglauben von europäischen Diktaturen z u diskutieren. Das 16. Ost-West-Europäische Gedenkstättentreffen mit dem Titel „Das Zeitalter der Umbrüche. Fortschrittsglaube und Repression in den europäischen Diktaturen des 20. Jahrhunderts“ setzt sich mit Veränderungen als Modernisierungsbestrebungen auseinander, die mit Repressionen oder Zwang durchgesetzt wurden. Wir wollen über historische Zäsuren in den Nationen Ost-und Westeuropas diskutieren und am Beispiel von Gedenkstätten und Museum über die Darstellung der Ambivalenz von Modernisierungsbestrebungen sprechen.

Weiterlesen...
 
"Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość” - wspólny projekt Fundacji “Krzyżowa” oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku
There are no translations available.

Na początku roku wystartował wspólny projekt Fundacji "Krzyżowa” i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Kłodzki. Projekt o wartości 908 125,00 zł będzie realizowany do 31.07.2019 r.

Fundacja “Krzyżowa” i Zespół Szkół zawarły porozumienie o wspólnym aplikowaniu o środki Unijne, czego efektem było pozyskanie dofinansowania projektu adresowanego do uczniów i nauczycieli klas o profilu budowlanym. 

Weiterlesen...
 
„Przygoda zimowa II” w Krzyżowej – 19-24 lutego 2018 r.
There are no translations available.

"Przygoda Zimowa II" to projekt skierowany do młodzieży w wieku 12-19 lat z Polski i Niemiec (młodzież z Siedlec oraz z Goerlitz – Janusz-Korczak-Heim). 25-osobowa grupa przebywa w Krzyżowej do 24 lutego. W tym czasie młodzi ludzie poznają siebie nawzajem, uczą się podstawowych słów po polsku i po niemiecku oraz biorą udział w kreatywnych warsztatach artystycznych. Uczestnicy projektu poznają również historię Krzyżowej i jej mieszkańców.

Weiterlesen...

fotogalerie